Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

23 listopada zorganizowaliśmy w szkole Turniej kostki Rubika, w ramach realizacji jednego z zadań programu Comenius. Przypominamy, że popularna zabawka logiczna (Kostka Rubika)wynaleziona została przez Węgra Ernő Rubika w 1974 r.

Ponieważ umiejętność układania kostki na czas nie należy do najłatwiejszych zgłosiło się tylko 6 zawodników. Atrakcją naszego turnieju był Mistrz Polski w układaniu kostki Rubika z zamkniętymi oczami – Tomasz Korzeniewski – który pełnił funkcje głównego sędziego zawodów. Obszerną relację z turnieju zamieścimy w następnym numerze „Naszego Głosu”.

W rywalizacji najlepszy okazał się uczeń klasy 2 A gimnazjum – Marcin Bloch. Jego najlepszy czas uzyskany podczas naszego turnieju to 40, 40 s. Spróbujcie w domu, czy pokonacie naszego mistrza.

Pozostałe  miejsca zajęli:

II m-ce – Krzysztof Bednarski I B
III m-ce – Jakub Jarzombek II A
IV m-ce – Kamil Musiał II A